^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

„Wszystkie dzieci nasze są …” Dzień Dziecka w Przedszkolu Gminnym w Rudnej

1 

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

 

W tym roku, w naszym przedszkolu jego obchody rozpoczęliśmy już 29 maja, a dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy zorganizować go na placu przedszkolnym z udziałem wychowanków z wszystkich grup wiekowych.

Zazwyczaj to dzieci przygotowują przedstawienia dla rodziców, rówieśników, czy nauczycieli. Tym razem było jednak odwrotnie. W końcu nasi wychowankowie mogli zasiąść na „widowni”, a Pani dyrektor i nauczycielki wystąpić na „scenie” wcielając się w role: Narratora, Kopciuszka, Wróżki, Królewny Śnieżki, Krasnoludków, Jasia, Małgosi, Baby Jagi, Wróbelka, Czerwonego Kapturka i Wilka. Dzieci obejrzały przedstawienie pt.: „W krainie bajek” przeplatane zabawami integracyjnymi, zagadkami sprawdzającymi znajomość występujących w przedstawieniu postaci oraz piosenkami w wykonaniu nauczycielek.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu oglądały kolejne sceny, chętnie brały udział w zabawach, rozwiązywały zagadki, włączały się do śpiewania znanych piosenek. Na uwagę zasługuje również ich spostrzegawczość- bez problemu bowiem rozpoznały po imieniu swoje przebrane Panie. Nie zawsze mogą przecież zobaczyć nauczycielki w tak niecodziennej roli.

To oczywiście nie była jedyna atrakcja tego dnia. Po „mini spektaklu” widzowie mogli zrobić sobie zdjęcie z „aktorami”, zachwycać się mydlanymi bańkami oraz skosztować waty cukrowej, którą kręciła dla nich Pani Marta Ostrowska. Towarzyszące temu okrzyki radości na pewno świadczyły o dobrej zabawie. Nie obyło się bez obchodów tego dnia z rówieśnikami w grupach. Nauczycielki przygotowały dzieciom mały poczęstunek lub wybrały się z nimi na lody.

      Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń, a wyjazd do Głogowa na salę zabaw do O.K. Park-u będzie miłym akcentem zakończenia obchodów tego tak ważnego w życiu każdego dziecka święta.

Beata BB